- IEC 309 60A (3P+E) receptacle type to ensure maximum dependability and optimal performance
- Three Phase phase PDU for reliable performance with maximum productivity
- IEC 60309 3P+E 9h 60A (3P4W) plug/connector type for efficient connectivity and feasible power output
- 208 V input voltage for better reliance and maximum dependability
- 208 V AC output voltage for maximum dependability and added productivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Remote Outlet Switching | No |
| Phase | Three Phase |
| Receptacle Type | IEC 309 60A (3P+E) |
| Plug/Connector Type | IEC 60309 3P+E 9h 60A (3P4W) |
| Input Voltage | 208 V |
| Output Voltage | 208 V AC |
| Input Current | 60 A |
| Power Rating (VA) | 0 VA |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Environmental Sensors | Humidity |
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

