- A device fitted with multiple outputs for the distribution of electric power
- IEC 60320 C19 receptacle type to ensure maximum usability and reliable power output
- Three Phase phase PDU provides optimal power output with added usability
- IEC 60309 plug/connector type for reliable, productive connectivity and optimal power output
- 415 V AC output voltage for optimal performance with maximum feasibility
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Phase | Three Phase |
| Receptacle Detail | 24 x IEC 60320 C19 |
| Receptacle Type | IEC 60320 C19 |
| Plug/Connector Type | IEC 60309 |
| Output Voltage | 415 V AC |
| Output Voltage Range | 208 V AC - 230 V AC |
| Input Current | 100 A |
| Load Capacity (VA) | 57.50 kW |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Rack |
| Mount Type | Rack-mountable |
| Rack Height | 3U |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.