- With monitored PDU, you can remotely monitor single-or three-phase voltage easily
- IEC 60320 C19 receptacle type to ensure maximum dependability and optimal performance
- Single Phase phase PDU provides optimal power output with added usability
- IEC 60309 2P+E 6h 30A (2P3W) plug/connector type for reliable, productive connectivity and optimal power output
- 230 V AC output voltage for better reliance and maximum usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| PDU Type | Monitored |
| Remote Outlet Switching | No |
| Phase | Single Phase |
| Receptacle Detail | 24 x IEC 60320 C13 |
| Receptacle Type | IEC 60320 C13 |
| Plug/Connector Type | IEC 60309 2P+E 6h 30A (2P3W) |
| Output Voltage | 230 V AC |
| Input Current | 32 A |
| Power Rating (VA) | 7400 VA |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Type | Rack-mountable |
| Mounting Orientation | Horizontal |
| Rack Height | 2U |
| General Features | |
|---|---|
| Protection Type | Single Pole |
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.













