- IEC 60320 C13 receptacle type to ensure maximum usability and reliable power output
- Three Phase phase PDU provides optimal power output with added usability
- NEMA L21-30P plug/connector type for reliable, productive connectivity and optimal power output
- 230 V AC input voltage for maximum feasibility and added productivity
- 208 V AC output voltage for better reliance and maximum usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Phase | Three Phase |
| Receptacle Detail | 36 x IEC 60320 C13 |
| Receptacle Type | IEC 60320 C13 |
| Plug/Connector Detail | 1 x NEMA L21-30P |
| Plug/Connector Type | NEMA L21-30P |
| Input Voltage Range | 190 V AC - 208 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 208 V AC |
| Input Current | 24 A |
| Power Rating (VA) | 8600 VA |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Type | Rack-mountable |
| Rack Height | 0U |
| General Features | |
|---|---|
| Protection Type | Overload Protection |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.