- PDU allows power to be more efficiently distributed and controlled
- IEC 60320 C13 receptacle type to ensure maximum dependability and optimal performance
- Three Phase phase PDU provides optimal power output with added usability
- 230 V AC input voltage for maximum feasibility and added productivity
- 208 V AC output voltage for optimal performance with maximum feasibility
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Phase | Three Phase |
| Receptacle Detail | 6 x IEC 60320 C19 |
| Receptacle Type | IEC 60320 C19 |
| Input Voltage Range | 208 V AC - 230 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage | 208 V AC |
| Input Current | 48 A |
| Load Capacity (VA) | 34.50 kW |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Type | Rack-mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.