- Electric power fitted to racks of computers and networking equipment within a data center
- IEC 60320 C13 receptacle type to ensure maximum usability and reliable power output
- Three Phase phase PDU provides dependable power output with maximum efficiency
- NEMA L21-30P plug/connector type for better, dependable connectivity and desired power output
- 230 V AC input voltage for maximum feasibility and added productivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Phase | Three Phase |
| Input Frequency | 60 Hz |
| Receptacle Detail | 21 x IEC 60320 C13 |
| Receptacle Type | NEMA 5-20R |
| Plug/Connector Type | NEMA L21-30P |
| Locking Receptacles | IEC 60320 C19 |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Output Voltage Range | 208 V AC - 240 V AC |
| Input Current | 30 A |
| Load Capacity (VA) | 8600 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Rack |
| Mount Type | Rack-mountable |
| Rack Height | 0U |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.