We increased the screen to 40 points of touch, making BundleBoard H more intuitive and interactive than ever - even when multiple hands interact with the panel. The 4K screen delivers an ultra-sharp image worth focusing on, whether from up close or across the room. And this year, we made the screen even more responsive, adding USB-C, a powerful two-in-one wonder cord that transmits display and touch simultaneously.
4K ultra HD resolution
Everyone sees the same clear image from any spot in the room.
40 Points multi-touch
Even more intuitive and interactive. Even when multiple hands interact.
Built-in Android OS
Android interface for engagement and productivity.
OTA firmware updates
Easily manage touch panels and devices with remote access.
designed with you in mind.
Change your wallpaper, input names, "my apps," and focus-of-the-day easily and intuitively. Access what you need directly from the home screen.
40 points of touch, 4K image, plus USB-C.
To put it simply: it's our most interactive touch panel, with the sharpest image yet.
High Quality Metal Frame
BundleBoard's high quality metal frame and tempered glass can take it. Made for any public space, including classrooms, conference rooms, and lobbies.
Tools at your fingertips
Now with more tools to increase engagement, including Instant Poll, Whiteboard, Screen Record, Timer/Countdown, Share to Cloud and more.
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Qomo HiteVision LLC |
| CPU / Processor | |
|---|---|
| Processor Type | Cortex A73 + A53 |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Processor Speed | 4.20 GHz |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Graphics Controller Manufacturer | ARM |
| Graphics Controller Model | Mali-G52MP8 |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Storage | |
|---|---|
| Total Hard Drive Capacity | 64 GB |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Contrast Ratio | 1 , 200:1 |
| Touchscreen | Yes |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Number of Touch Points | 40 |
| Backlight Technology | Direct LED |
| Screen Resolution | 3840 x 2160 |
| Display Screen Type | LCD |
| Screen Mode | 4K UHD |
| Brightness | 400 Nit |
| Response Time | 8 ms |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.1 |
| Ethernet | Yes |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Total Number of USB Ports | 11 |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI Outputs | 1 |
| Number of HDMI Inputs | 3 |
| DisplayPort | |
|---|---|
| DisplayPort | Yes |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Number of Network (RJ-45) Por | 2 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Audio Ports | |
|---|---|
| Audio Line Out | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Number of Speakers | 2 |
| RMS Output Power | 30 W |
| Software & Licensing | |
|---|---|
| Operating System Platform | Android |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 800 x 400 |
| Appearance | |
|---|---|
| Tempered Glass | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Qomo HiteVision LLC |
| Video Ports | |
|---|---|
| VGA | Yes |
| Number of VGA Ports | 1 |
| Misc Ports | |
|---|---|
| Serial | Yes |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Scan Format | 2160p |

