- Wall mount with motorized height adjustment
- Double anti-collision safety feature:
- Current surge sensing
- Dynamic angle motion sensor (Gyro) 0,7 degree/Second all directions
- 25.6" / 650mm travel at a speed of 1.5" / 38 mm per second
- 308.6 lb / 140 kg weight capacity maximum panel size 98" diagonal
- Two depth adjustable wall brackets including covers
- Bottom floor tray
- Wired remote control with 3 programmable presets
- Prepared for use with universal VESA bracket (part nr. 481A70) or third party VESA mounts (not included)
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Qomo HiteVision LLC |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 98" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 240 V |
| Maximum Load Capacity | 308.65 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern | 400 x 400 |
| Mount Surface | Wall |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Appearance | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| Mount Function | Wall Mount |
| Finishing | Powder Coated |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Qomo HiteVision LLC |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



