- Data transfer cable allows easy device connection and supports quick, accurate data transmission for efficient and dependable performance
- Features SAS cable type engineered for stable performance and optimized connectivity across multiple supported devices
| Brand | |
|---|---|
| Brand | QNAP Systems |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | 2133 MHz |
| Memory Standard | DDR4-2133/PC4-17000 |
| Number of Modules | 1 x 8GB |
| Number of Pins | 288-pin |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | DIMM |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | QNAP Systems |
| Cables | |
|---|---|
| Conductor | Copper |
| Cable Length | 1.64 ft |
| Cable Type | SAS |
| Connector Type on First End | SFF-8088 Mini-SAS |
| Connector on First End Details | 1 x SFF-8088 Mini-SAS |
| Connector Type on Second End | SFF-8088 Mini-SAS |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Package Type | Retail |
QNAP 8GB DDR4-2133 RAM Module Long DIMM - 8 GB (1 x 8GB) - DDR4-2133/PC4-17000 DDR4 SDRAM - 2133 MHz - Unbuffered - 288-pin - DIMM
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

