- Allow convenient and fast access to the stored information your computer is actively using for maximum efficiency
- Up to 3200 MHz speed for smooth computer performance
- 32 GB of memory to maintain symmetry with processor and hard drive and bring out the ultimate computing experience
- 288-pin DDR4 SDRAM interface synchronizes electrical and clock signals for an efficient data transfer rate
- 1 x 32GB modules for dependable storage efficiency and maximum convenience
- 288-pin for optimal performance and maximum reliability
- Desktop PC device support for your ram module for maximum productivity and convenience
- DIMM form factor with 288-pin and 32 GB memory size effectively lessens the electrical load on the memory controller to allow maximum feasibility
- Unbuffered signal processing provides reliable optimization for your required applications to allow maximum usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | QNAP Systems |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Memory Standard | DDR4-3200/PC4-25600 |
| Number of Modules | 1 x 32GB |
| Number of Pins | 288-pin |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Unregistered |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | DIMM |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | QNAP Systems |
QNAP 32GB DDR4 SDRAM Memory Module - For Desktop PC - 32 GB (1 x 32GB) - DDR4-3200/PC4-25600 DDR4 SDRAM - 3200 MHz - ECC - Unbuffered, Unregistered - 288-pin - DIMM
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

