- Enables efficient and smooth execution of all your heavy-duty applications with maximum productivity
- Up to 4800 MHz speed with unbuffered signal for smooth computer performance
- 16 GB bar will run multiple applications together and enhance your computer's performance
- DDR5 SDRAM memory technology effectively enables data to be moved at various points in a CPU clock cycle to allow maximum productivity
- 1 x 16GB modules for enhanced memory reliability and productivity
- 288-pin for optimal performance and maximum reliability
- PC/Server device support for your ram module for maximum productivity and convenience
- DIMM form factor with 288-pin and 16 GB memory size for enhanced performance and speed to allow maximum usability
- Unbuffered signal processing allows higher accuracy and enhanced ram module performance
| Brand | |
|---|---|
| Brand | QNAP Systems |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Speed | 4800 MHz |
| Memory Standard | DDR5-4800/PC5-38400 |
| Number of Modules | 1 x 16GB |
| Number of Pins | 288-pin |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | DIMM |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | QNAP Systems |
QNAP 16GB DDR5 SDRAM Memory Module - For PC/Server - 16 GB (1 x 16GB) - DDR5-4800/PC5-38400 DDR5 SDRAM - 4800 MHz - ECC - Unbuffered - 288-pin - DIMM
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

