- RAM Module offers enhanced memory with maximum productivity
- No matter how heavy and numerous the applications that you are using, 2666 MHz memory speed with unbuffered signal will run them smoothly
- DIMM 16 GB capacity is enough to execute all memory hungry programs simultaneously
- 288-pin DDR4 SDRAM interface synchronizes electrical and clock signals for an efficient data transfer rate
- 288-pin for enhanced, dependable system performance with maximum usability
- NAS Server device support for your ram module to allow maximum efficiency and dependability
- DIMM form factor with 288-pin and 16 GB memory size for enhanced performance and speed to allow maximum usability
- Unbuffered signal processing for dependable programmability of the processor for easy optimization of digital signals
| Brand | |
|---|---|
| Brand | QNAP Systems |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| Memory Standard | DDR4-2666/PC4-21333 |
| Memory Voltage | 1.20 V |
| Number of Pins | 288-pin |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | DIMM |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | QNAP Systems |
QNAP 16GB DDR4 SDRAM Memory Module - 16 GB - DDR4-2666/PC4-21333 DDR4 SDRAM - 2666 MHz - 1.20 V - ECC - Unbuffered - 288-pin - DIMM
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

