P1 ™ self-laminating label cassette, 0.75" W x 1.50" L, Cat. 5e/Cat. 6, white print-on area, vinyl, clear/white, 200 labels/cassette, 1 pc. package quantity.
- Wire & Cable Label is the single answer to all your desired labeling needs
- Comes in white color to better suit your labeling needs and offer reliance
- Comes in rectangle shape for a sophisticated and trendy look and usage
- Made with durable material
| Brand | |
|---|---|
| Brand | PANDUIT CORP |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Label Width | 3/4" |
| Label Length | 1 1/2" |
| Core Diameter | 5/16" |
| Appearance | |
|---|---|
| Laminated | Yes |
| Shape | Rectangle |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | PANDUIT CORP |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Number of Labels per Cartridge | 200 |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

