Thermal Transfer, Vinyl, 1.00" W x 1.50" H, 0.50" POA, Clear/White, 3" Core, Cat. 5e/6/6A UTP/Cat. 5e FTP cable.
- Wire & Cable Label is the single answer to all your desired labeling needs
- Comes in white color to offer a more classy and stylish look with maximum usage convenience
- Comes in rectangle shape for your convenience and ease of usage
- Made with a high quality Vinyl
- Label works with thermal transfer printer
- Self-laminating feature for better reliance and usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | PANDUIT CORP |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Label Width | 1" |
| Label Length | 1 1/2" |
| Core Diameter | 3" |
| Appearance | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | PANDUIT CORP |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Total Number of Labels | 2500 |
| Number of Labels per Roll | 2500 |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



