- 81-key US IP65 keyboard; Emissive Color-selectable Backlit (4 levels)
- I/O includes USB-A, USB-C (USB-C port does not support PD or Alt Mode DP)
- Includes handle/kickstand and Kensington Lock slot
- Compatible with TOUGHBOOK G2 tablet, TOUGHBOOK 20 Laptop Vehicle Docks, and TOUGHBOOK 20 Laptop Desktop Dock
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Panasonic |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Backlight | Yes |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Features | IP65 Protection |
| Number of Keys | 81 |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB Type C |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 0.70" |
| Keyboard/Keypad Width | 11.30" |
| Keyboard/Keypad Depth | 9.40" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

