The MFP-300's Power Cleaning and Premium Filtration eliminate common symptoms of contaminated power (including loss of detail, pops, hisses, hums and visual artifacts) and allows your A/V equipment to perform up to its full capability. Panamax's exclusive protect or Disconnect circuitry. In the event of a catastrophic surge such as lightning, it completely disconnects AC power to connected equipment.
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Panamax |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Receptacles Detail | 2 |
| Input Voltage | 110 V AC |
| Maximum Line Current | 48 kA |
| Surge Energy Rating | 1675 J |
| General Features | |
|---|---|
| Protection Type | Neutral to Ground |
| Maximum Frequency | 60 Hz |
| Minimum Frequency | 50 Hz |
| Manufacturer | Nice S.p.A. |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.