- Installing a surge protector gives you peace of mind
- 2 receptacle offers premium protection for the connected devices
- Give your devices maximum protection with 1350 J energy rating
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Panamax |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Surge Current | 60 kA |
| Dataline Protection | Fax/Modem/Phone |
| Receptacles | 2 |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage | 120 V AC |
| Maximum Line Current | 15 A |
| Surge Energy Rating | 1350 J |
| Audio | |
|---|---|
| Power Handling | 1800 VA |
| General Features | |
|---|---|
| Protection Type | Surge |
| Manufacturer | Nice S.p.A. |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.