The M5300-PM is designed to provide noise isolation between 5 isolated outlet banks (including 1 bank with 2 high current outlets) so that any noise created by an A/V component cannot contaminate the power going to equipment plugged into another outlet bank.
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Nice S.p.A. |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Receptacles Detail | 11 |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage | 120 V AC |
| Maximum Line Current | 15 A |
| Surge Energy Rating | 2125 J |
| General Features | |
|---|---|
| Protection Type | Neutral to Ground |
| Maximum Frequency | 60 Hz |
| Manufacturer | Nice S.p.A. |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.