Space Saving Protection for High Current Copiers, Printers, and Amps.
- Safeguards your equipment from the sudden jolts of electricity
- 4 receptacles protects your devices from electric power surges and spikes
- 1350 J offers great protection against surges and line noise
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Panamax |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Surge Current | 52 kA |
| Receptacles | 4 |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage | 120 V AC |
| Maximum Line Current | 20 A |
| Surge Energy Rating | 1350 J |
| Audio | |
|---|---|
| Power Handling | 2400 VA |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Nice S.p.A. |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.