- Helps you reduce the repair cost for equipment
- 4 receptacle offers premium protection for the connected devices
- Offers 1650 J of protection that helps protect connected devices against electrical surges and spikes
- 8 ft cord length gives you more freedom as to where you place your connected equipment
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Panamax |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Surge Current | 52 kA |
| Dataline Protection | Network |
| Receptacles | 4 |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage | 120 V AC |
| Maximum Line Current | 15 A |
| Surge Energy Rating | 1650 J |
| Audio | |
|---|---|
| Power Handling | 1800 VA |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Nice S.p.A. |
| Cables | |
|---|---|
| Power Cord/Cable Length | 8 ft |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.