What This Product Does
The passive PoE adapter POE5430G-M2 can be used to simultaneously supply power and transmit data to a passive PoE device.
- 54V passive PoE supported
- Convenient wall-mount design
- Auto-determine the necessary power requirements
- 2.5Gbps/1000Mbps/100Mbps/10Mbps speed support
- Plug-and-Play, requires no configuration
- Maximum power up to 30W
| Brand | |
|---|---|
| Brand | TP-LINK Technologies Co. |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Output Voltage | 54 V DC |
| Maximum Output Current | 560 mA |
| Maximum Output Power | 30 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | TP-LINK Technologies Co., Ltd |
| Misc Ports | |
|---|---|
| Output Ports | 1 x RJ-45 |
| Input Ports | 1 x RJ-45 |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.







