| Brand | |
|---|---|
| Brand | Newline |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Contrast Ratio | 000:1 , 1 |
| Viewable Screen Size | 27" |
| Touchscreen | Yes |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Touchscreen Technology | Projected Capacitive |
| Screen Resolution | 3840 x 2160 |
| Display Screen Type | LCD |
| Screen Mode | 4K UHD |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness | 350 Nit |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Total Number of USB Ports | 3 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Audio Ports | |
|---|---|
| Audio Line Out | Yes |
| Audio Line In | Yes |
| Camera / Webcam | |
|---|---|
| Webcam | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Microphone | Yes |
| Number of Microphone Array Elements | 8 |
| RMS Output Power | 20 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Newline Interactive |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Scan Format | 2160p |
Newline FLEX Collaboration Display - 27" LCD - Projected Capacitive - Touchscreen - 16:9 Aspect Ratio - 3840 x 2160 - 350 Nit - 1,000:1 Contrast Ratio - 2160p - USB - HDMI
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.













