- 49" viewable screen size ensures sharp, vibrant visuals for a consistently engaging and responsive viewing experience
- 0.03 ms response time delivers stable, blur-free visuals with accurate motion handling for reliable performance across tasks
- With FreeSync Premium, refresh rates adjust dynamically, helping reduce input lag and improve control in fast-paced content
- VESA DisplayHDR True Black 400 feature enhances stability and system control for consistent, uninterrupted performance
- 5120 x 1440 maximum resolution produces vibrant, high-definition visuals with optimized clarity for accurate viewing
- Gaming OLED Monitor is reliable and delivers consistent performance for extended use
- Dual Quad HD (DQHD) screen mode enhances visual clarity with calibrated brightness and contrast for precise, uninterrupted workflow execution
- 240 Hz standard refresh rate minimizes image blur for crisp, fluid visuals in dynamic scenes and high-speed video playback
- Microphone enables hands-free communication for quick calls, voice comm
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Mobile Pixels |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Tearing Prevention Technology | FreeSync Premium |
| Number of Screens | 1 |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Dynamic Contrast Ratio | 000 , 000:1 , 1 |
| Curvature | 1800R |
| Screen Size Class | 49" |
| Viewable Screen Size | 49" |
| Curved Screen | Yes |
| Maximum Resolution | 5120 x 1440 |
| Screen Mode | Dual Quad HD (DQHD) |
| Panel Technology | OLED |
| Response Time | 0.03 ms |
| Standard Refresh Rate | 240 Hz |
| Color Supported | 1 Billion Colors |
| Native Resolution | 5120 x 1440 |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Microphone | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Mobile Pixels |
| Misc Ports | |
|---|---|
| Interface | HDMI |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



















