- Up to 2750 rpm fan speed and heavy-duty shroud ensure safe and effective cooling
- Long Life Bearing fan bearing type for maximum cooling/heating usability with added feasibility
- 4.69" fan(s) helps the compatible racks by maintaining a great balance of performance and efficiency
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 230 V AC |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Maximum Fan Diameter | 4.69" |
| Fan Depth | 4.69" |
| Fan Width | 4.69" |
| Fan Height | 1.50" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
| Fan Bearing Type | Long Life Bearing |
| Fan Speed (Max) | 2750 rpm |
| Number of Fans | 1 |
| Maximum Airflow | 5720.99 CFM |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.