Versatile, heavy-duty sliding shelf has a removable face option and accommodates permanent and rental equipment in mobile and fixed applications
- Rack Shelf offers practical and convenient storage and organization solutions that are adaptable to your space
- Comes in black color for an elegant and fashionable look
- Built with steel which enhances the design and general presentation style of Rack Shelf
- Cable Management feature for maximum items, valuables, equipment organizational, storage, placement efficiency, and convenience
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Rack Height | 4U |
| Rack Width | 15.90" |
| Rack Depth | 23" |
| Maximum Weight Capacity | 75 lb |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

