- Tablets with Core Ultra 7 deliver rich visuals and smooth editing with integrated Arc graphics
- 16 GB memory handles multiple programs effortlessly, ensuring a lag-free and smooth tablet experience
- 13" screen provides a great view for entertainment while maintaining a size thats convenient to carry anywhere
- Tablet delivers smooth performance for everyday tasks like video calls, social media, note-taking & entertainment on the go
- Windows 11 Pro OS empowers you to stay productive and creative with a stable, user-friendly interface
- Comes in platinum color for an elegant and fashionable look that suits your personality
- Slate form factor enhances convenience and reliability for everyday use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Microsoft Corporation |
| CPU / Processor | |
|---|---|
| Processor Type | Core Ultra 7 |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Standard Memory | 16 GB |
| Storage | |
|---|---|
| Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Screen Size | 13" |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| WWAN Supported | Yes |
| Cellular Generation | 5G |
| Cellular Phone Capability | Yes |
| Software & Licensing | |
|---|---|
| Operating System Platform | Windows |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Slate |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Microsoft Corporation |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | Yes |
| Energy Star | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.















