The Its Cool is a stylish keyboard that will help keep your staff clean and healthy. The keyboard features a modern design, and the look and feel that will keep your team typing fast. Its keys are almost flat making it easy to wash and wipe. The quick disconnect cable simplifies cable management and makes washing a breeze. Simply disconnect the cable, take to sink for a quick rinse and return it to the workstation.
- Conveniently allows you to enter data faster with maximum efficiency
- Plug and play the USB interface for a swift and smooth configuration with your Workstation
- Keyboard with workstation device support for maximum efficiency and convenience
- Plug and Play your keyboard with the Mac and go
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Man & Machine |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Cable |
| Keys Layout | QWERTY |
| Number of Keys | 99 |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 0.98" |
| Keyboard/Keypad Width | 13.58" |
| Keyboard/Keypad Depth | 4.53" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Man & Machine, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





