- RECYCLED PLASTIC DOESN'T HAVE TO BE DULL: We don't just stop at a unique design, we make sure that our products are responsibly made too. The Pebble Keys 2 is made with more than 50% recycled plastic.
- READY TO GO WHEN YOU ARE: Compact, and ready to make big moves. Its lightweight and portable design means you can slip the keyboard into your bag, whenever, wherever.
- DEVICE-HOPPING MADE EASY: Switch between 3 of your devices with a press of the Easy-Switch buttons. Compatible with Windows, macOS, iPadOS, iOS, and Android.
- SHHH - QUIET TYPING: Hear that? No? Perfect. Keep it on the low with round and quiet low-profile keys that don't click and clack, for a familiar laptop-like typing feel.
- SHORTCUT YOUR LIFE TO THE FUN PART: Shortcut keys give you instant access to screen capture, search, voice dictation, emoji menu, and more, so you can work smarter, not harder.
- YOU'VE GOT OPTIONS: Your keyboard does more than just type. With the Logi Options+ App, you'll be able to customize the 10 F-row keys to do everyday ac
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Logitech |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Battery Life | 3 Year |
| Battery Size Supported | AAA |
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Power Source | Battery |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Tech | Bluetooth/RF |
| Keyboard/Keypad Wireless Oper | 32.81 ft |
| Keyboard/Keypad Features | Slim |
| Hot Keys | Media Control |
| Keys Layout | QWERTY |
| Number of Programmable Buttons | 10 |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Compact |
| Keyboard/Keypad Height | 4.88" |
| Keyboard/Keypad Width | 10.98" |
| Keyboard/Keypad Depth | 0.63" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Logitech |
| Misc Ports | |
|---|---|
| Wireless Receiver Interface | USB |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.
Ratings
1 out of 1 (100%) reviewers recommend this product



























