High-performance gaming keyboard featuring your choice of advanced GX mechanical switches. Includes 1 ms report rate, USB passthrough, LIGHTYSNC RGB, and aluminum-alloy construction.
- Aircraft-Grade Aluminum Alloy
- LIGHTSYNC RGB
- CHOICE OF MECHANICAL SWITCH
- A MINIMALIST ADVANTAGE
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Logitech |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Backlight Type | RGB LED |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Source | USB |
| Input Devices | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity | Cable |
| Keyboard/Keypad Features | Non-slip |
| Hot Keys | Windows Key |
| Keys Layout | QWERTY |
| Keyswitch Technology | Mechanical |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB 2.0 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 1.35" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.52" |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.20" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Logitech |
| Cables | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Cable Length | 11.81" |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

















