The Lind DE1950I-4486 Isolated Power Adapter is designed to power your Dell device from a 12-32 VDC power source.
- 12-32 VDC
- Bare Wire 72" Input Cable
- 2.1 mm Snap-In-In 41" Output Cable
- An essential power solution
- 5 A helps your device charge quickly
- Up to 90 W maximum power output
- Power Adapter provides a dependable and fast charging solution for your notebook with maximum productivity
- 6 ft cable length efficiently handles the installation to ensure quicker mounting with maximum usability
- Power Adapter with 12 V DC input voltage for optimal performance with maximum usability
- Delivers 19 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Lind Electronic Design |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Connectors Detail | Bare Wire |
| Output Connectors Detail | 1.35 mm |
| Universal Adapter | Yes |
| Input Voltage Range | 12 V DC - 32 V DC |
| Input Voltage | 32 V DC |
| Output Voltage | 19 V DC |
| Maximum Output Current | 5 A |
| Maximum Output Power | 90 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Lind Electronic Design |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 6 ft |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.