Lind power adapter for PMT Docks for: Dell Latitude 12 Rugged Ext 7204/7214, 14 Rugged Ext 7404/7414/7424, 14 Rugged 5404/5414/5420/5424, Dell Latitude Rugged Extreme 12" Tablet 7230 and 10" Tablet 7030. 20 - 60 VDC input, isolated. 90w output. 72" cables. Bare wire input cable.
- An essential power solution
- Up to 90 W maximum power output
- DC Adapter is designed to provide adequate power requirement for your tablet PC with maximum dependability
- 6 ft cable length help dc adapter mounted in a dependable and timely manner with maximum productivity
- DC Adapter with 20 V DC input voltage for optimal performance with maximum usability
- Delivers constant 20 V DC for smooth functioning & charging of the device
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Precision Mounting Technologies |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Universal Adapter | Yes |
| Input Voltage Range | 20 V DC - 60 V DC |
| Input Voltage | 60 V DC |
| Output Voltage | 20 V DC |
| Maximum Output Power | 90 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Precision Mounting Technologies |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 6 ft |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.