- Pro:Centric® Direct hotel content management solution
- Pro:Idiom® Digital Rights Management (DRM) technology
- 3 Year Limited Warranty
- webOS22
- HDR 10 Pro
- VESA Compatible
| Brand | |
|---|---|
| Brand | LG Electronics |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Screen Size Class | 32" |
| Viewable Screen Size | 32" |
| Touchscreen | No |
| Backlight Technology | LED |
| High Dynamic Range (HDR) Type | HLG |
| High Dynamic Range (HDR) | Yes |
| Maximum Resolution | 1366 x 768 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Brightness | 240 Nit |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Operating Power Consu | 45 W |
| Input Frequency | 60 Hz |
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Energy Consumption per Year | 57 kWh |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Wireless LAN | No |
| Bluetooth | No |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| USB Standard | USB 2.0 |
| HDMI Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Total Number of HDMI Ports | 3 |
| Number of HDMI Inputs | 3 |
| Ethernet Port | |
|---|---|
| Number of Network (RJ-45) Por | 1 |
| Network (RJ-45) | No |
| Audio Ports | |
|---|---|
| Number of Digital Audio Optic | 1 |
| Headphone | No |
| Digital Audio Output | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Speakers | Yes |
| Number of Speakers | 2 |
| Sound System | AI Sound |
| RMS Output Power | 10 W |
| Number of Audio Channels | 2 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 20.87" |
| Weight with Stand (Approximat | 13.34 lb |
| Shipping Width | 35.63" |
| Shipping Weight (Approximate) | 16.20 lb |
| Shipping Depth | 6.38" |
| Height with Stand | 19.49" |
| Depth with Stand | 9.49" |
| Width with Stand | 29.09" |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 200 x 200 |
| Mount Type | Tabletop |
| General Features | |
|---|---|
| Digital Tuner | ClearQAM |
| Analog Tuner | PAL |
| Video Signal Standard | HDTV |
| Manufacturer | LG Electronics |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Scan Format | 720p |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.











