- The 32" screen size is suitable for a small-sized dorm room
- 3840 x 2160 resolution and 2160p scan format for producing sharp and bright images
- Experience stunning picture result with cost-effective LED backlighting
| Brand | |
|---|---|
| Brand | LG Electronics |
| CPU / Processor | |
|---|---|
| Processor Type | α8 AI Processor |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Screen Size Class | 32" |
| Viewable Screen Size | 32" |
| Touchscreen | Yes |
| Backlight Technology | LED |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| General Features | |
|---|---|
| Video Signal Standard | 4K UHDTV |
| Manufacturer | LG Electronics |
| Printer/Scanner/Fax Specs | |
|---|---|
| Scan Format | 2160p |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.