- The Socket LGA-4677 socket allows processor upgrade to be placed on the PCB without soldering
- Xeon Silver product line processor upgrade for your convenience and optimal usage
- Dodeca-core (12 Core) processor core allows multitasking with great reliability and fast processing speed
- 4th Gen processor upgrade generation offer more threads, higher clocks, thus giving an optimal and faster system performance
- 30 MB of L3 cache memory provides excellent hit rate in short access time enabling improved system performance
- Processor Upgrade with 2 GHz clock speed for quick and dependable processing of data to ensure maximum productivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Lenovo Group Limited |
| CPU / Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| 64-bit Processing | Yes |
| Processor Generation | 4th Gen |
| Processor Threads | 24 |
| Processor Core | Dodeca-core (12 Core) |
| Clock Speed | 2 GHz |
| Overclocking Speed | 3.90 GHz |
| Processor Socket | Socket LGA-4677 |
| L3 Cache | 30 MB |
| Thermal Design Power | 150 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Thermal Specification | 199.4°F (93°C) |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

