- Allow convenient and fast access to the stored information your computer is actively using for maximum efficiency
- Up to 2400 MHz speed for smooth computer performance
- 64 GB of memory can produce approx. 10K MIPS and as a result, your system gets more room to run complex apps.
- DDR4-2400/PC4-19200 interface synchronizes electrical and clock signals for an efficient data transfer rate
- Server device support for your ram module for maximum productivity and convenience
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Lenovo Group Limited |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 64 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed | 2400 MHz |
| Memory Standard | DDR4-2400/PC4-19200 |
| Memory Voltage | 1.20 V |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | LRDIMM |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.