- Allow convenient and fast access to the stored information your computer is actively using for maximum efficiency
- No matter how heavy and numerous the applications that you are using, 2933 MHz memory speed with registered signal will run them smoothly
- Whether you are playing games, using heavy loaded OS or video editing software, the DIMM 128 GB of memory will make them run in a flash
- Faster than ever, Lenovo TruDDR4 memory can reduce your workloads as several applications work at the same time while still saving a lot of memory
- 288-pin for faster, dependable performance and better access to data and information
- Server device support for your RAM Module to allow enhanced system performance and reliable memory solution
- DIMM form factor with 288-pin and 128 GB memory size for enhanced performance and speed to allow maximum usability
- Registered signal processing for dependable programmability of the processor for easy optimization of digital signals
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Lenovo Group Limited |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 128 GB |
| Memory Technology | TruDDR4 |
| Memory Speed | 2933 MHz |
| Memory Standard | DDR4-2933/PC4-23466 |
| Memory Voltage | 1.20 V |
| Number of Pins | 288-pin |
| Signal Processing | Registered |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | DIMM |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

