- DIN-rail 24 VDC industrial power supply
- Constant current limiting, recovers automatically
- Durable and long-lasting power supply without interruption
- The constant 24 V DC ensures smooth functioning
- Providing up to 36 W maximum output power
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Lantronix |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage Type | AC |
| Input Voltage Range | 120 V DC - 270 V AC |
| Input Voltage | 370 V DC |
| Output Voltage | 24 V DC |
| Input Current | 15 A @ 110V |
| Output Power | 36 W |
| General Features | |
|---|---|
| Protection Type | Overload |
| Manufacturer | Lantronix, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.