- Power Supply: VDD = 1.1V Typical
- VDDQ = 1.1V Typical
- VPP = 1.8V Typical
- VDDSPD = 1.8V to 2.0V
- On-Die ECC
- x72 ECC (x36, 2 independent I/O sub channels)
- 32 internal banks
- Hard/Soft Post Package Repair
- Sideband access with I3C/I2C
- PCB: Height 1.23" (31.25mm)
- RoHS Compliant and Halogen-Free
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Kingston Technology Company |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Memory Standard | DDR5-5600/PC5-44800 |
| Memory Voltage | 1.10 V |
| Number of Pins | 262-pin |
| CAS Latency | CL46 |
| Error Checking | On-die ECC |
| Signal Processing | Unbuffered |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | SODIMM |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Kingston Technology Company |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.