| Brand | |
|---|---|
| Brand | Kanto |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Number of Displays Supported | 4 |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 60" |
| Minimum Screen Size Supported | 40" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 264 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mounting Pattern | 75 x 75 , 600 x 400 |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Appearance | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Kanto |
Kanto MBW41PT Wall Mount for Menu Board, Digital Signage Display, Display Screen, TV - Height Adjustable - 4 Display(s) Supported - 40" to 60" Screen Support - 264 lb Load Capacity - 75 x 75, 600 x 400 - VESA Mount Compatible - Steel, Plastic, Aluminum
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.









