- Eliminates the hassle of tangled wires, offering freedom of movement and easy portability
- Compact, exquisite, and portable earset for easy carrying and stylish everyday use
- These sealed in-ear earphones deliver great sound while minimizing sound leakage to those around you
- True Wireless connectivity technology helps you always stay connected to your earset for uninterrupted productivity
- Enjoy distinct left and right channel audio with stereo sound mode
- Get rid of tangles and enjoy your music with these wireless Bluetooth earset
- Listen to deep lows and euphoric highs with a frequency range of 20 Hz20 kHz for immersive sound quality
- Silicon ear cushion material enhances the overall look of earset, combining aesthetic appeal with lasting comfort for extended wear
- Lightweight earset offers easy, convenient listening and portability for everyday use
- Music application/usage ensures reliable operation with consistent results, offering maximum usability and efficiency across tasks
| Brand | |
|---|---|
| Brand | JVCKenwood Corporation |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Battery Rechargeable | Yes |
| Charging Method | Case |
| Maximum Battery Recharge Time | 2 Hour |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.1 |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Connectivity Technology | True Wireless |
| Audio | |
|---|---|
| Ear Cushion Material | Silicon |
| Integrated Microphone | Yes |
| Sound Mode | Stereo |
| Earpiece Type | Binaural |
| Earpiece Design | Earbud |
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| Minimum Frequency Response | 20 Hz |
| Driver Size | 0.51" |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | In-ear |
| Appearance | |
|---|---|
| Color | Pink |
| General Features | |
|---|---|
| Durability | Sweat Resistant |
| Manufacturer | JVCKenwood Corporation |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Batteries Required | Yes |
JVC Gumy Mini HA-D5TP Earset - Stereo - True Wireless - Bluetooth - 20 Hz to 20 kHz - Earbud - Binaural - In-ear - Pink
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.







