- Provides clear and uninterrupted communication even during long-distance calls, maintaining stable connectivity for optimal voice quality
- Features RJ-9 Phone connector, permitting you to establish a secure link with a phone for smooth functionality
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Jabra |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 0.79" |
| Shipping Width | 3.15" |
| Shipping Weight (Approximate) | 1.44 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Jabra |
| Cables | |
|---|---|
| Conductor | Copper |
| Cable Length | 1.60 ft |
| Connector Type on First End | RJ-9 Phone |
| Connector on First End Details | RJ-9 Phone |
| Connector Type on Second End | RJ-9 Phone |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.