A 1.8 meter cable which connects Jabra PanaCast to either your computer or the Jabra Hub.
- Enables quick and reliable data transfer, ensuring smooth connectivity and efficient performance for everyday file sharing and device synchronization
- Features USB connector configuration for universal data transfer and charging, enabling seamless integration across a wide range of devices
- Fully compatible with computer, enabling seamless integration and reliable connectivity for consistent performance during every use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Jabra |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 7.09" |
| Shipping Width | 5.91" |
| Shipping Weight (Approximate) | 2.72 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Jabra |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 5.91 ft |
| Cable Type | USB |
| Connector Type on First End | USB Type C - Male |
| Connector on First End Details | 1 x USB Type C - Male |
| Connector Type on Second End | USB 2.0 Type A - Male |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.