USB-A and USB-C cables are available for the Jabra PanaCast 50. They are available in different lengths to suit your needs. Simply choose your desired cable type and length before purchase.
- Makes transferring data effortless and secure, providing dependable speed and consistent functionality for all supported devices
- Features USB/USB-C cable type tailored to meet precise connectivity needs while maintaining operational efficiency and productivity
- USB 2.0 Type C - Male enables smooth connectivity with video conferencing systems for real-time communication and collaboration
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Jabra |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 5.04" |
| Shipping Width | 5.32" |
| Shipping Weight (Approximate) | 4.32 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Jabra |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 16.40 ft |
| Cable Type | USB/USB-C |
| Connector Type on First End | USB 2.0 Type A - Male |
| Connector on First End Details | 1 x USB 2.0 Type A - Male |
| Connector Type on Second End | USB 2.0 Type C - Male |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.