Extension cord for Jabra corded headsets. USB-C to USB-A connection. Cord length 120 cm.
- Makes transferring data effortless and secure, providing dependable speed and consistent functionality for all supported devices
- Provides USB connector for secure and versatile connectivity, ensuring smooth integration across supported devices
- Features USB Type A - Male connector, permitting you to establish a connection with a headset while maintaining consistent functionality
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Jabra |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 5.91" |
| Shipping Width | 0.39" |
| Shipping Weight (Approximate) | 0.80 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Jabra |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 3.94 ft |
| Cable Type | USB |
| Cable Characteristic | Extension Cable |
| Connector Type on First End | USB Type C - Male |
| Connector on First End Details | 1 x USB Type C - Male |
| Connector Type on Second End | USB Type A - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x USB Type A - Male |
Jabra Link Extension Cord: USB-C to USB-A - 3.94 ft USB Data Transfer Cable for Headset - First End: 1 x USB Type C - Male - Second End: 1 x USB Type A - Male - Extension Cable
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

