- Eliminates the hassle of tangled wires, offering freedom of movement and easy portability
- Compact, exquisite, and portable earset for easy carrying and stylish everyday use
- These sealed in-ear earphones deliver great sound while minimizing sound leakage to those around you
- MEMS Technology microphone technology ensures easy, convenient talking with clarity
- True Wireless connectivity technology offers maximum listening convenience for a seamless experience
- Enjoy distinct left and right channel audio with stereo sound mode
- Stay connected seamlessly with a wireless range of 65.6 ft for flexible use
- Get rid of tangles and enjoy your music with these wireless Bluetooth earset
- USB Type A host interface ensures dependable data transfer for smooth, efficient performance
- Hear every detail crisp and clear with a frequency response range of 20 Hz20 kHz for accurate sound reproduction
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Jabra |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.2 |
| Bluetooth Profiles | SPP |
| Wireless Operating Distance | 65.6 ft |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Connectivity Technology | True Wireless |
| Audio | |
|---|---|
| Ear Cushion Material | Silicone |
| Integrated Microphone | Yes |
| Sound Mode | Mono |
| Noise Canceling | Yes |
| Earpiece Type | Binaural |
| Earpiece Design | Earbud |
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| Minimum Frequency Response | 20 Hz |
| Microphone Technology | MEMS Technology |
| Driver Size | 0.24" |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | In-ear |
| Appearance | |
|---|---|
| Color | Black |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Jabra |
| Misc Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB Type A |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP57 |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Packing | Box |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Batteries Required | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.









