Cord with Push-To-Talk button to connect a Jabra Quick Disconnect headset to phones with a 2.5 mm jack interface. Please check the compatibility guide for which cord works with your specific phone.
- Provides clear and uninterrupted communication even during long-distance calls, maintaining stable connectivity for optimal voice quality
- With Quick Disconnect Audio connector, it is compatible with a phone, providing a stable link for efficient operation
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Jabra |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 0.79" |
| Shipping Width | 2.76" |
| Shipping Weight (Approximate) | 0.80 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Jabra |
| Cables | |
|---|---|
| Conductor | Copper |
| Cable Length | 11.81" |
| Connector Type on First End | Sub-mini phone - Male |
| Connector on First End Details | 1 x Sub-mini phone - Male |
| Connector Type on Second End | Quick Disconnect Audio |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

