- Provides clear and uninterrupted communication even during long-distance calls, maintaining stable connectivity for optimal voice quality
- Features Quick Disconnect - Male connector to simplify connection with a phone, ensuring quick setup and dependable operation
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Jabra |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 1.97" |
| Shipping Width | 1.97" |
| Shipping Weight (Approximate) | 0.64 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Jabra |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 6.56 ft |
| Connector Type on First End | RJ-11 Phone - Male |
| Connector on First End Details | RJ-11 Phone - Male |
| Connector Type on Second End | Quick Disconnect - Male |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.