- This data transfer cable provides splendid performance and clear connectivity
- Features Micro USB/USB cable type to better accommodate your precise requirements with maximum productivity
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Jabra |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 5.91" |
| Shipping Width | 6.89" |
| Shipping Weight (Approximate) | 2.72 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Jabra |
| Cables | |
|---|---|
| Conductor | Copper |
| Cable Length | 4.92 ft |
| Cable Type | Micro USB/USB |
| Connector Type on First End | Micro USB Type B - Male |
| Connector Gender on First End | Male |
| Connector Type on Second End | USB Type A - Male |
| Connector Gender on Second End | Male |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Jabra 14201-26 Micro USB/USB Cable - 4.92 ft Micro USB/USB Data Transfer Cable - Black
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

