This classic iStore Lightning Charge Cable is an essential accessory for the latest-generation Apple Lightning products. Durable and reliable, this extra-long 10ft (3m) cable also meets Apple's MFI certification standard.
- MFI certified
- For use with computer or USB power adaptor
- 10ft (3m) sync and charge lightning cable
- Compatible with all lightning devices
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Targus Group International |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 5.40" |
| Shipping Width | 1.12" |
| Shipping Weight (Approximate) | 3.84 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Targus Group International |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 9.84 ft |
| Cable Type | Lightning/USB |
| Connector Type on First End | Lightning - Male |
| Connector on First End Details | 1 x Lightning Male |
| Connector Type on Second End | USB Type A - Male |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| MFI | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

