WA-FANAC120, 120mm AC cooling fan, can be installed on the top of wall-mount cabinet. It improves the air circulation and maximizes the cooling air flow. The package also comes with a fan guard that can prevent fingers get injured.
- Cooling Fan is the single answer to all your desired and heavy-duty cooling/heating needs
- The competent 4.72" fan(s) is specially designed for standard cabinets
| Brand | |
|---|---|
| Brand | iStarUSA |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 110 V AC |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Maximum Fan Diameter | 4.72" |
| Fan Depth | 4.72" |
| Fan Width | 4.72" |
| Fan Height | 0.98" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | iStarUSA, Inc |
| Number of Fans | 2 |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.